Prožijte radostnou dovolenou na pobřeží Severní nebo Střední Dalmácie - jadran-online.cz

Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Přejít na obsah
Rádce a průvodce
Booking.com

Dovolenou v Chorvatsku plnou radosti a poznání, nabízí severní a střední Dalmatské pobřeží.

Mnoho turistů, kteří míří na dovolenou do Chorvatska volí k zaslouženému odpočinku právě podmanivé dalmatské pobřeží, které má svým turistům opravdu co nabídnout.

Dalmatské pobřeží
se skládá ze tří regionů - Zadar, Šibenik a Split, z nich každý má své fascinující město se stejným jménem.

Na severním konci pobřeží
se rozkládá region Zadar - nádherná oblast, která je bohatá nejen na historii a kulturu, ale i úchvatnou přírodu a volně žijící zvířata. Zářivě bílé dalmatské kameny tvoří velkou část krajiny v této krásné části Chorvatska, která je navíc doplněna o magickou zář slunce prostupující korunami zelených stromů a olivovníků.Foto od Luka Paic z Wikimedia

Zadar je sám o sobě báječné místo ke strávení dovolené, kde kromě relaxace na pláži máte úžasnou příležitost k seznámení se s místní kulturou, fascinující přírodou, památkami a 3 000 let starými budovami. Toto vše učiní vaší dovolenou neobyčejnou, plnou nádherných zážitků. V městě Zadar najdete nejstarší římské fórum na pobřeží Jaderského moře Chorvatska a v nedalekém letovisku Nin se můžete pokochat pohledem na světově nejmenší katedrálu.

Slavn
á Riviera je tvořena potoky a vodními cestami, které protékají svahy, jež tvoří srdce této rekreační oblasti.


Pobřeží Dalmácie zaslouženě patří mezi turistické Evropské klenoty

Směrem na jih se rozkládá region Šibenik - ráj pro surfaře, jachtaře, námořníky a vodáky, kteří sem jezdí brázdit hluboké modré vlny na moři.

Šibenik a jeho okolí až magicky přitahuje romantiky a milovníky vodních sportů, jelikož jsou zde nejen báječné podmínky pro surfaře a jachtaře, ale i úžasná příležitost k objevování 250-ti malých ostrovů a osamocených útesů, které čekají na prozkoumání turisty, kteří k nim připlují.

Šibenik není atraktivní jen pro své nádherné pobřeží, ale i pro dva přední chorvatské Národní parky - Krka a Kornati.

Krka nabízí nádherný výhled na vodopády a jezera, které na svou přírodní krásu přitahují mnoho návštěvníků Chorvatska, avšak výletem do Kornati zažívají turisté ještě mnohem velkolepější podívanou, a to díky jeho vrcholům a k nebi se vztyčujícím zeleným útesům, mezi kterými protéká perla Severní Dalmácie - blankytně modrá řeka Krka. Nevídané panorama parku Konrati tvoří přenádherný až fascinující pohled na nedotčenou přírodní krásu, která rozhodně stojí za vidění.
Video Národní park Plitvická jezera Chorvatsko | Průvodce po Plitvicích
Dále na jih od Šibeniku najdete kraj Split, který je mnohými považován za nejvíce sexy místo Chorvatska, s celou řadou světově proslulých modelů z celého regionu. Dech beroucí Staré město Split nabízí svým návštěvníkům skutečnou příležitost k návratu do daleké minulosti a to díky mnoha originálním místům Starého Města  pocházejíc ze 4. století.


Splitská promenáda láká k romantickým procházkám a samotný region vyzývá návštěvníky k putování za starověkými poklady. A vůbec není na škodu se v těchto krásných místech na okamžik zastavit a odpočnout si u sklenky lahodného šampaňského, nebo se osvěžit nějakým místním nealkoholickým nápojem a rozhlížet se kolem sebe. Je to krása, na kterou se nikdy nedá zapomenout.Ve střední Dalmácii najdete i nejkrásnější pláž Jadranu Zlatni Rat (zlatý mys), která se nalézá na ostrově Brač, jenž je třetím největším ostrovem v celém jadranském souostroví.

Moře je zde o něco chladnější a více rozbouřené než jinde v Chorvatsku, to však přináší ideální podmínky pro vodní sporty a tudíž je rájem pro milovníky windsurfingu a kitingu, kteří velké vlny vyhledávají.
Dalmatské severní i střední pobřeží je vhodné jak pro turisty, kteří hledají pro svůj odpočinek teplo a příjemné prostředí, tak i pro turisty, kteří hledají aktivity, dobrodružství a kulturní poznávání.
Top 5 míst, které musíte vidět na dovolené v Severní a Střední Dalmácii

  • Navštivte starobylou destinaci Zadar, která sahá více než 3000 roků zpět.
  • Zajděte na jachting v Šibeniku a rozhlížejte se okolo sebe při procházce po nádherných ulicích tohoto města.
  • Zaskočte se pobavit v létě na nejlepší festival v Evropě - Soundwave Festival v přímořském městečku Petrčane, nedaleko Zadaru. Špičkoví hudebníci, lodní párty a velký festival Vibe, existuje jen málo lepších možnosti ne světě.
  • Zažijte kouzelnou atmosféru a úchvatné scenérie dvou z nejlepších chorvatských národních parků - Kornati a Krka, které se nacházejí jen 50 km od sebe.
  • Zajděte na prohlídku kostelů Zadar, které patří k nejlepším v zemi. Kostel sv. Donáta, Kostel sv. Chrisogonuse a Kostel sv. Anastasie jsou tři z nejlepších příkladů římské architektury v okolí.

Vaše dovolená může být letos právě v nejkrásnějším místě Chorvatska - Dalmácii:

Vyberte si z
nabídky zájezdů do Severní Dalmácie či Střední Dalmácie nebo z on-line katalogu ubytování ve Střední Dalmácii či Severní Dalmácii, a prožijte výjimečnou dovolenou.

Návrat na obsah