Istrie - ideální dovolená pro romantiky - jadran-online.cz

Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Přejít na obsah
Rádce a průvodce
Booking.com


Istrie - brána do Chorvatského ráje

Istrie je ideálním místem pro Turisty, kteří hledají klid, tedy klidnou a především krásnou dovolenou v Chorvatsku. Pokud toužite po klidnější dovolené, idylické prostředí Istrie je proto jak stvořené.

Istrie se nachází na severozápadě země. Tato oblast je nejvíce romantickou krajinou Evropy s množstvím přírodních jevů.

Istrie nabízí síť potoků a řek,
které tečou hlubokými údolími ze zelených kopců do křišťálově čistých vod Jaderského moře.

Turisté
jsou návštěvou tohoto regionu ohromeni. Istrie je okouzlující a nádherná část světa. Úchvatný pohled se naskýtá též při pohledu na vrcholy hor, které se pyšně vztyčují tisíce metrů nad písečnými pláže a vinicemi, které definují prostor.

Pro svou dovolenou si můžete vybrat ubytování v předních městech a obcích Istrie, mezi které patří pozoruhodná Pula, kde dominuje římský amfiteátr.


36 km severozápadně od Puly se nachází Rovinj - další místo nabízející svým návštěvníkům dostatek slunce, azyl, kulturu, možnost romantických výletů pro zamilované páry. Rovinj je velmi oblíbené letovisko nejen mezi smetánkou, které pro svůj typický středomořský starobylý vzhled patří k nejmalebnějším městům nejen na Istrii, ale i na celém Jadranu.

Jeho krása je dokonce srovnatelná s nádherou Benátek, které se nacházejí v Itálii na druhé straně Jaderského moře. Jeho úzké středověké uličky vytvářejí jedinečnou magickou atmosféru a kostel Eufemie je jistě jedním z velkých připomenutí Evropy z období baroka. Přestože velká část turistů přijíždí do letoviska Rovinj zejména za relaxací na jeho nádherných plážích, za zmínku stojí i možnost k objevování zdejšího vnitrozemí. Atraktivní krajina a bohaté kulturní dědictví jsou velkou výzvou k výletům a aktivní turistice. Můžete objevovat jeskyně, malebné osady a centrum Istrijského poloostrova.

Top 5 věcí, které na Istrii musíte vidět

  • Navštivte starověký římský amfiteátr v Pule, pravděpodobně nejznámější městská stavba a div časů.
  • Projděte se kolem oblasti Lungo Mare Opatija - jedno z nejvýznamnějších historických měst na světě s klidnější pěší zónou.
  • Projděte se po malebné promenádě v Rijece a zajděte uhasit žízeň lahodným ledovým nápojem. Nebo se blíže podívejte na luxusní lodě v přístavu.
  • Jděte dovnitř kostela Panny Marie moře v Pule, který je proslulý pro svou složitou konstrukci a speciální majetky.
  • Navštivte římský oblouk v Rijece a seznamte se s jeho fascinující historií.

Vaše dovolená může být letos právě na romantické Istrii:

Nahlédněte do nabídky zájezdů nebo ubytování a najděte svůj ráj na překrásné Istrii.

Návrat na obsah