Černá Hora TOP 10 pláží a nejkrásnějších míst pro dovolenou - jadran-online.cz

Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Přejít na obsah
Rádce a průvodce
Booking.comTOP 10 pláží a nejkrásnějších míst pro dovolenou v Černé Hoře

Objevte inspirativní místa pro svou letní dovolenou u Jaderského moře, která jsou v letošním roce obzvláště lákavá.

Malá balkánská země Černá Hora (Montenegro), ležící na jižním pobřeží Jadranského moře pod Chorvatskem, patří rok od roku k více a více oblíbeným a vyhledávaným destinacím. Například loni, byla Černá Hora mezi 20-ti nejoblíbenějšími destinacemi, v kterých chtějí turisté strávit svou dovolenou. Dokonce se Černá Hora dostala na žebříčku oblíbenosti před populární Itálii. V podstatě není divu, když je v Itálii tak přeturistováno. Lidé dnes dají raději přednost poklidné dovolené na poloprázdných plážích, což právě Č. Hora nabízí.


A co činí Černou Horu tak atraktivní, že se z ní stává nový klenot Jadranu?


Černá Hora má několik nádherných písečných i oblázkových pláží, které patří mezi nejkrásnější mořské pláže ve Středomoří i na světě. Její chloubou jsou i úžasné staleté vesnice a architektonicky bohatá města s kamennými budovami, aristokratická sídla a vysoké hory s bujnou zelenou vegetací, lemující jadranské pobřeží. Pohled z břehu i z moře nabízí dech beroucí pohledy na krásy Černé Hory, které uchvátí každého, kdo do této malé země zavítá. V neposlední řadě je třeba zmínit, že Černá Hora patří mezi klidné a bezpečné destinace, což ocení jak rodiny s dětmi tak i jednotlivci, kteří touží po pohodové dovolené.Zde je 10 nejoblíbenějších pláží, které si zamilujete:


1. Pláž Jaz - Budva

Tato písečná pláž, která je 2,5 km od Budvy, patří mezi tři největší pláže na pobřeží Černé Hory.

Pod samotným kopcem, ve stínu středomořských stromů a ponořené ve vůni slaného vzduchu, jsou zastrčeny různé restaurace a turistická zařízení. Pláž je písečná i oblázková, ale ve chvíli, kdy vstoupíte do vody, budete pod nohama cítit jen písek. Je obklopena nedotčenou přírodou a hustou středomořskou vegetací.Toto úchvatné místo rádi vyhledávají milovníci přírody, kteří si zde užívají kempování.

Podle Lonely Planet byla Jaz Beach vyhlášena nejlepší evropskou pláží v roce 2015. Lonely Planet má vysoká kritéria! To rozhodně znamená, že byste měli tuto krásu zkontrolovat!


Tip na ubytování přímo na pláži Jaz, které hosté hodnotí jako FANTASTICKÉ:2. Pláž Kamenovo - Bečići

Na pláž Kamenovo se dostanete po chodníku z Bečići, který prochází tunelem. Specifický písek na pláži dává mořské vodě zvláštní tyrkysovou barvu. V závislosti na úhlu slunečních paprsků mění voda barvu z tyrkysové na azurovou, což je skutečně nádherné. Tato „chameleonská“ voda je z tohoto důvodu nejvíce fotografovaná. Představte si video nebo selfie před mořskou vodou, která mění barvu. Video i foto určitě získá mnoho lajků.

Páž se nachází mimo centrum, bez hotelů a apartmánů za zády. Najdete zde pouze zeleň, lehátka, slunečníky, restaurace a kavárny.  V některých se pořádají beach párty, které dělají z této pláže magnet pro mladší lidi. Pokud nejste tak mladí, zkuste se na okamžik uvolnit a znovu v sobě objevit svého vnitřního teenagera :-)

Pláž má díky své orientaci velký počet slunečných hodin. Západy slunce jsou zde opravdu úžasné. Směs všech barev je fenomén, který který je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Pokud jste zamilovaní, pak překrásný romantický západ slunce při večeři v restauraci nebo ve vašem oblíbeném koutku na pláži, učiní vaši dovolenou nezapomenutelnou!

Jen 6 km od pláže se nachází Aquapark Budva, v kterém najde fantastickou zábavu na vodních atrakcích a v bazénech, rodina s dětmi i pár.


Tip na nejbližší ubytování u pláže Kamenovo
, které hosté hodnotí jako FANTASTICKÉ:

3. Pláž Ploce (Ploče)

Jedinečná pláž, jejíž plocha je kompletně vylepšena. Některé části pláže mají oblázky a jiné písek či plata pro snadnější vstup do moře. Spodní část pláže je tvořena štěrkem, takže mořská voda je velmi průhledná.

Vše je dobře promyšleno a navrženo:
4 bazény naplněné mořskou vodou, některé mají i slunečníky, pod kterými můžete ve vodě stát a popíjet třeba drink.

Dále zde najdete parkování zdarma, sprchovací kabiny, kavárny, restaurace, plážová lehátka a slunečníky k pronájmu, záchranné služby a pomoc v nouzi. Na pláži si můžete dopřát blahodárnou masáž. Na pláži Ploce se pořádají různé večírky.

Mladí lidé toto místo milují, stejně jako rodiny s dětmi, kvůli různým nabídkám a odlehlosti od rušného centra. Velký výběr alkoholických a nealkoholických nápojů, včetně koktejlů, jsou skvělým doplňkem hezkého dne na letním slunci.


Tip na nejbližší ubytování u pláže Ploce, které hosté hodnotí jako NAPROSTO VÝJIMEČNÉ:

4. Pláž Trsteno
Trsteno beach je malá písečná pláž s pěkným přístupem a mělkým vstupem do nádherně tyrkysového moře, která se nachází v zeleném údolí Trsteno.Je ideální pro rodiny s malými dětmi. K dispozici jsou zde lehátka, restaurace, parkoviště, adrenalinové a vodní zážitky jako Flyboarding, jízda ve vodním skútru apod.

Nachází se pár kilometrů od Budvy.5. Velika plaza / Ada Bojana - Ulcinj
Představte si místo, které vám v okamžiku, kdy vstoupíte, přináší klid a pocit, že okolní svět neexistuje. To vyzařují Ada Bojana a Long Beach . Možná je to kvůli léčivým schopnostem jeho tmavého písku. Východ slunce a západ slunce jsou zde nejneuvěřitelnější - když je svědky, pocit přináší nový, pozitivní a mocný pocit spokojenosti za život. Po velkolepém západu slunce můžete vidět tanec mnoha padajících hvězd. Je to místo disidentů, letní obydlí spisovatelů, básníků, herců, zpěváků a bohémů.
Září je tu nejklidnější - nejsou tam žádné davy, děti jsou zpět do školy a romantika a klid jsou hlavními obyvateli.

Ada Bojana je nudistický ráj. Tato oblast je známá mírným větrem, který chladí horký letní vzduch, ale je také ideální pro surfování na kite, což je zde sportovní číslo jedna. Existují kluby, kde si můžete pronajmout vybavení a vzít lekce, aby se adrenalin vrhl do žil.6. Mogren - Budva

Pláž Mogren se skládá ze dvou krásných pláží spojených tunelem. Tato pláž obdržela modrou vlajku, která je symbolem vysokých ekologických standardů a vysoce kvalitních a čistých vod!

Pláž je odlehlá a dostanete se na ní snadno pěšky od Starého Města Budvy. Procházka je velkorysá s krásným výhledem na staré město a horizont.

Pláž Mogren je dosti jedinečné místo s barevnými oblázky a úchvatnými útesy, které jsou vytvořeny z vrstev vápence, což vyvolává dojem opevnění. Pláž je pro svou intimitu velmi populární mezi mladší populací.7. Sveti Stefan - Budva

Sveti Stefan je nejslavnější poloostrov na celém světě. Proč? Protože se nachází pod pobřežní cestou a vyhlídka nabízí jeden z nejslavnějších fotografických motivů Černé Hory.

Dnes se stalo toto fotogenické místo luxusním letoviskem zvaným „Aman Sveti Stefan“.  Levá strana nádherné pláže Sveti Stefan je zdarma, zatímco pravá je soukromá a na její vstup je třeba zaplatit.

Moře kolem Sveti Stefan je velmi čisté, pláže jsou oblázkové a výhledy úchvatné. V okolí se rozprostírá Státní park a nedaleko pláže najdete Park divoké zvěře.


Sveti Stefan, Černá Hora8. Pláž Queens - Pržno - Sveti Stefan - Budva

Queen's Beach je součástí letoviska Aman Resort ve městě Sveti Stefan a je k dispozici pouze hotelovým hostům. Pokud chcete použít pláž, musíte zaplatit 70 EUR na osobu nebo se ubytovat v hotelu na pláži.

Taková směs bohaté vegetace, skal, kultivované přírody, krásné zátoky s přímým výhledem na ostrov, křišťálově čisté a teplé vody, vůně jódu a borovic stojí za to. Cesta mezi touto pláží a Sveti Stefan vám poskytne některé z nejkrásnějších pohledů na Jadran.


9. Pláž Lucice - Petrovac

Pláž Lucice je krásná písečná pláž v krásné zátoce. Křišťálově čistou vodu přehlíží borovicový les Středozemního moře, který dává okolí zvláštní vzduch. Pláž je v malé velikosti a je velmi krásná.

Dva malé ostrovy Katic a Sveta Nedelja dávají panoramatu zvláštní charisma a lze je navštívit lodí. Návštěvníci mohou získat občerstvení na pláži, protože bary jsou všude kolem. Během sezóny je polovina pláže pokryta slunečníky a slunečníky k pronájmu a druhá polovina je zdarma k použití. Waterslide a dětské hřiště jsou na samém konci pláže - ráj pro děti a jejich rodiče, kteří si mohou pro sebe na chvíli odpočinout, zatímco se děti baví.10. Plavi horizonti - Tivat

Nádherná písečná pláž s výhledem na otevřené moře, které je mělké a příjemně teplé, tudíž ideální pro děti a neplavce. Bohatý stín od olivových stromů a borovic, slouží jako ochrana před sluncem pro každého, kdo si nechce pronajmout slunečník, a také pro malé děti.

Pláž je organizovaná, můžete si zde pronajmout lehátka, slunečníky, používat šatny, sprchovací kabiny, WC a parkoviště. Pro milovníky aktivní dovolené jsou na pláži k dispozici sportovní kurty na volejbal, basketbal a tenis. Můžete si také zapůjčit loď, nebo si dopřát vodní zážitky v podobě lyžování na moři, jízdě na skútru nebo si vyrazit na moře zarybařit.

Koupání v Černé Hoře je možné od poloviny června až do poloviny října. V září a říjnu jsou počasí, teplota moře i ceny nejpříjemnější. V prázdninových měsících je zde o něco tepleji než na severu v Chorvatsku.
Najděte si nejlepší ubytování v apartmánu či hotelu, nebo pojeďte na dovolenou do Černé hory zájezdem.


TOP nejkrásnější místa v Černé Hoře, která musíte vidět

10. Jezero Trnovačko
Trnovačko jezero je ledovcové jezero v Černé Hoře, nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou a 15 km severozápadně od města Plužine. Leží v Dinárských horách, přesněji je obklopeno trojicí pohoří Maglić, Volujak a Bioć.


9. Biogradska Gora
Biogradska Gora je jeden z pěti národních parků v Černé Hoře. Nachází se ve středu až severovýchodu země, nedaleko řeky Tara a města Kolašin v pohoří Bjelasica.


8. Ostrov Saint George - Boka Kotorska
Na tento malý a tajemný ostrov, se dostanete jen výletní lodí, neboť je pro běžné turisty uzavřený. Na ostrůvku stojí historické budovy, které s kulisou hor, jež obklopujících záliv, vypadají úžasně.7. Kaňon Nevidio
Velmi krásné a malebné místo v Černé Hoře, je Kaňon Nevidio, za jehož přírodními krásami přijíždí mnoho turistů.  Tato turistická atrakce vás uchvátí nádhernou přírodou s etno vesnicí, protékající řekou s průzračnou řekou a vodopády, majestátními skálami a čistým vzduchem. Nechybí zde ani restaurace s národní kuchyní a příjemným personálem. Pokud chcete zažít dobrodružstv na které dlouho nezapomenete, pak určitě navštivte Kaňon Nevidio.6. Ostrov Gospa od Škrpjela -  Boka Kotorska (Our Lady of the Rocks)
Ostrov Gospa od Skrpjela je nádherný, uměle vybudovaný ostrov s kostelem, který se nachází stejně jako ostrov Saint George  v Boce Kotorské. Navštívit tento ostrov můžete člunem nebo lodí z města Perast. Pokud chcete vyměnit relax na pláži za trochu zábavy a poznání, pak si rozhodně udělejte výlet na ostrov Gospa od Škrpjela, krásné místo v úchvatném prostředí.5. Klášter Ostrog
Tento klášter je srbské pravoslavné církve a nachází se nedaleko od Nikšiće v Černé Hoře. Celý je zasazený do skály a je z něj dech beroucí pohled na okolní malebnou nížinu Bjelopavlića.4. Ostrov Ada Bojana
Tento okouzlující ostrov v deltě řeky Bojany/Buny, najdete na hranici mezi Černou Horou a Albánií, na břehu Jaderského moře. Je znám zejména díky nudistické pláži, která je dlouhá tři kilometry. Ada Bojana byla v době napjatých vztahů mezi Jugoslávií a Albánií uzavřenou pohraniční zónou.3. Národní park a pohoří Lovčen
Lovćen je pohoří nacházející se v Černé Hoře v bezprostřední blízkosti Kotorského zálivu na pobřeží Jaderského moře. Jedná se o rozlohou malé, ale významné pohoří místními přezdívané Černohorský Olymp, který je pro Černohorce posvátným pohořím a národním symbolem. I zde se naskýtají návštěvníkům úžasné výhledy a pohledy na krásy nedotčené přírody a pitoreskní malebnou krajinu v údolí se zálivem Boky Kotorské.2. Černé Jezero (Crno jezero)
Jezero se nachází v kolejní rezervaci a patří právem mezi přírodní skvosty Černé Hory. Je to nádherné místo k obdivování a kochání se krásami, během procházky i odpočinku s přáteli a rodinou. Barva jezera je nádherně modrá a voda křišťálově čistá. Všude zeleň, skály a svěží vzduch. Příjemně posedět můžete i v kavárně s krásným výhledem na samotné jezero. U  Černého Jezera najdou děti i dospělí také zábavní park, který zejména rodinám s dětmi zpestří dovolenou o fantastickou zábavu v nádherné přírodě.1. Skadarské jezero (Lake Skadar)
Skadarské jezero je krasové jezero na hranicích Černé Hory a Albánie. Jde o největší jezero na Balkáně. Toto krásné místo s nádhernou přírodou a úžasnou vodou ke koupání, by byl hřích nenavštívit. Můžete si zde i půjčit lodičku a udělat si romanticou plavbu, během které se budete kochat výhledy na okolí.
Rezervujte si autobusový či letecký zájezd nebo si pronajměte levné či luxusní ubytování pro rekreační pobyt v Černé hoře

Návrat na obsah