Toužíte po romantické dovolené v Chorvatsku? Pak se vydejte na malý ostrov Šipan - jadran-online.cz

Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Přejít na obsah
Rádce a průvodce

Toužíte po romantické dovolené v Chorvatsku? Pak se vydejte na malý ostrov Šipan


Šipan je malý ostrov nacházející se 20 km od Dubrovníku v Elafitském souostroví, který má svým návštěvníkům co nabídnout. Překrásné přírodní scenérie, oázový klid pro relaxaci, písečné i oblázkové pláže, krystalově čisté moře, romantické zátoky, architektonické památky, skvělé podmínky pro vodní sporty, potápění, sportovní rybaření a lov langust či humrů. Na ostrově Šipan si zkrátka přijdou na své jak milovníci lenošení na pláži, tak vyznavači aktivního odpočinku a v neposlední řadě všichni, kdo touží prožít klidnou a pohodovou dovolenou v ráji, kde hluk a stres nemají místo.


Na ostrov Šipan vyjíždějí za blahodárným odpočinkem v bujné zeleni a romantickými procházkami po pobřeží Jadranu při západu slunce, nejen natěšení turisté, ale také majetní obyvatelé nedalekého Dubrovníku do svých letních sídel a jachet.
Díky bohaté flóře (exotické rostliny, voňavé byliny, stromy, keře), panuje na Šipanu příjemné klima a spolu se vzduchem prosyceným mořem, nabízí romantickou i ozdravnou dovolenou s neopakovatelnou středomořskou atmosférou.


Letoviska Šipanu
Svou dovolenou na tomto úchvatném ostrůvku můžete prožít v turistickém letovisku Šipanska Luka nebo Suđurađ. Najdete zde luxusní hotely, vily i oblíbené apartmány.


Doprava na ostrov Šipan
Na ostrov se lze dopravit / doplavit trajektem z Dubrovníku:

  • trajekt linka 831: Dubrovník - Lopud (Lopud) - Sudjuradj (Šipan)

Na trajekt se můžete nalodit i s vlastním nebo vypůjčeným autem a využívat ho tak během pobytu.

Do ostrovních obcí Šipanska Luka a Suđurađ je z Dubrovníku spojení lodní linkou:

  • lodní linka 807: Dubrovník - Koločep (Koločep) - Lopud (Lopud) - Sudjuradj (Šipan)
  • rychlá lodní linka 9807: Dubrovník - Šipanska Luka (Šipan) - Sobra (Mljet) - Polače (Mljet) - Korčula (Korčula) - Lastovo (Lastovo).
Nechte se inspirovat našimi tipy na top ubytování na Šipanu

Hotel Šipan ★★★
ostrov Šipan, Šipanska Luka, Chorvatsko


Rodinný pokoj, apartmá s výhledem na moře, dvoulůžkový pokoj.

Tento hotel si zaslouží označení Oáza butikového stylu.

Nachází se v půvabném místě Šipanu - Šipanska Luka, na břehu odlehlé zátoky blízko písečné pláže, což znamená, že za vodními radovánkami a lenošením na pláži to máte z hotelového pokoje jen pár kroků přes promenádu lemovanou palmami. V blízkosti hotelu se nachází několik vycházkových stezek, a také, obchůdky, půjčovna kol a lodí.

Villa Ella ★★★★ na samotě
ostrov Šipan Suđurađ, Vojnovo Selo, Chorvatsko


Ideální pro velkou rodinu nebo skupinu přátel. Ubytovaní hosté mají k dispozici letištní transfér.

Tato vila se nachází na vyvýšeném a osamoceném místě.

Nabízí překrásný výhled do přírody i na moře, které je vzdálené 2.5 Km od vily. Stejně tak i oblázková pláž. K dispozici máte vilu s obrovskou zahradou, venkovním bazénem, WC u bazénu, venkovní sprchu, terasu (90 m2), zahradní nábytek. V domě: přístup na internet, pračka, sušička. Parkovací místa u domu na pozemku. Od domu vedou turistické / vycházkové trasy 200 m, cyklistická stezka 250 m.
Mohlo by se hodit:

Poku plánujete výlety do atraktivních míst Chorvatska nebo jen po ostrově Šipan a jeho okolí, mohl by se vám hodit tento plánovače výletů s Tipy na výlety, a také naše doporučení na výlety s průvodcem, dopravou nebo vstupenky na atrakce Chorvatska, které lze zakoupit online.

Letenky Praha (PRG), Česko — Dubrovník (DBV), Chorvatsko hledejte zde. V nabídce můžete objevit i zpáteční akční letenku Praha / Dubrovník za výhodnou cenu. Přímá linka Smart Wings Travel létá 1x denně. Délka letu je 1 h 40 min.
Virtuální procházka po ostrově ŠipanVirtuálně se projít po pobřeží či vnitrozemím ostrova, můžete díky Google Street, viz níže. Je skvělé, projít se on-line po místech, kam se chystáte na dovolenou. Prohlédnout si můžete letovisko a třeba i svůj hotel či apartmán pláž, obchod apod.


Plánovač trasy a dopravy na ostrov ŠipanPro plánování cesty na ostrov můžete použít Google plánovač tras, viz níže, který vám naplánuje cestu (auto, hromadná doprava) a upozorní na všechny uzavírky a překážky, které vás po cestě čekají.Návrat na obsah