Toužíte po dovolené v ráji? Vydejte se na dovolenou do Jižní Dalmácie... - jadran-online.cz

Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Váš průvodce Jadranem a katalog dovolené 2024 na Jadranu
Přejít na obsah
Rádce a průvodce
Booking.com

Toužíte po dovolené v ráji? Vydejte se na dovolenou do Jižní Dalmácie...

Tisíce turistů ročně by si mohli splnit své sny a představy o dovolené v ráji, kdyby se rozhodli pro návštěvu jižní části Chorvatska - Jižní Dalmácie, která má skutečně co nabídnout.
Nádherné staré a na seznamu UNESCO umístěné město Dubrovník, který je pochopitelně ústředním bodem této oblasti, avšak v jeho okolí je k vidění mnoho dalších nevídaných krás. Jde zejména o skvostné nabídky luxusních a idylických ostrovů, které nabízejí svým návštěvníkům jedinečná a atraktivní místa pro slunnou dovolenou doslova v ráji.
Jih Dalmácie dává navíc svým návštěvníkům jistotu nádherného počasí téměř bez srážek po celé léto. Toto počasí dělá jih Chorvatska o to atraktivnější, jelikož pobyt v tomto regionu nabízí na pevnině úchvatné panorama malebných obcí zasazených v krajině se svěže zelenými zahradami a parky se středomořskou vegetací s výhledem na tyrkysové vody Jadranu, a na ostrovech Korčula a poloostrově Pelješac, poskytuje záruku kvalitní vysněné dovolené plné slunce a odpočinku na nádherných plážích.Jižní Dalmácie nabízí jedny z nejlepších chorvatských ostrovů.

Dalmácie Jih je oblast s bohatou historií a tradicí. Ještě dnes je stále možné navštívit místní folklorní akce, tance a ochutnat tradiční pokrmy z regionu.

Na ostrovech, si mohou turisté odpočinout na některé z nepřeberného množství pláží, které lemují pobřeží. Jen ostrov Korčula nabízí více než 180 km dlouhé pobřeží.

K dispozici j
sou také zajímavé přírodní rozdíly mezi dlouhými a písčitými plochami na severním pobřeží Jižní Dalmácie a strmějšími a skalnatějšími místy na jižním pobřeží Jižní Dalmácie.

Ostrov Korčula je oblíbený zejména pro své voňavé, husté a 47 km dlouhé lesy, které poskytnou místo k odpočinku ve stínu a příjemným procházkám.

Pelješac je naopak hrdý na to, že může svým návštěvníkům nabídnout dech beroucí a relaxační zážitky. Jeho nejatraktivnější destinace jsou Orebič - který kdysi býval domovem námořníků a námořních pracovníků a Trpanj - který je perfektním chill-out cílem.


Top 5 míst, které stojí za to vidět v jižní Dalmácii

  • Půjčte si kolo a užijte si příjemnou jízdu podél nádherné pláže v Brele.
  • Domluvte si lodičky nebo vyražte na výlet po Dubrovnické riviéře.
  • Vydejte se na procházku do místních vinic a hájů, kde roste kromě šťavnatého vína i velké množství ovoce jako mandarinky, pomeranče a citrony.
  • Pronajměte si auto nebo nasedněte na vlak a navštivte sousední země - Bosnu a Hercegovinu, Srbsko a Černou Horu, z nichž všechny mají hodně co nabídnout turistům, kteří sem přijeli na dovolenou, výlet či krátkou přestávku.
  • Nezapomeňte také na Horu Srď 415 m n. m., která se nachází nad Dubrovníkem. V minulosti byla pevnost postavená na této hoře jako útočištěm před bouřemi, dnes se zde nachází vysílač a restaurace, z které je nádherný pohled na Dubrovník.

Vaše vyjímečná dovolená může letos být v Jižní Dalmácii:

Nahlédněte do nabídky ubytování nebo
zájezdů, na nejkrásnější místa Jižní Dalmácie a objevte svůj ráj.

Návrat na obsah